In love with nature and fairytales.
I'm a photographer from Sweden who loves to be out in nature and always tries to capture the magic.
One of my favorite things is to get up before sunrise during summer and drive around on small dirt roads with my camera, listening to inspiring music while looking for sun rays and magical views.
I started photography when I was 14 years old back in 2005 and later started up my own business as a photographer in 2016. Since then I've been working with brands and companies all over Europe, selling digital photos and prints. I've also launched online courses in photography and workshops.
If you would like to know more about me you can find me on instagram @naturebylouise or visit my website www.naturebylouise.com
Już niedługo Halloween – świetna okazja, by pobawić się w robienie tajemniczych i niesamowitych zdjęć. Oto 4 kroki, które pomogą Ci stworzyć upiorne portrety na łonie natury.
- Idealna pogoda
Aby uzyskać upiorną i tajemniczą atmosferę, na sesję zdjęciową wybierzcie pochmurny, deszczowy dzień, a najlepiej – mglisty. Moim zdaniem mgła zdecydowanie wzmacnia efekt niesamowitości i wywołuje wrażenie tajemnicy, na którym zależy mi o tej porze roku.
Mglisty i pochmurny dzień w bukowym lesie na godzinę przed zachodem słońca.
- Właściwe miejsce
Na tło tego rodzaju zdjęć zawsze wybieram las, zwłaszcza spowity mgłą, ponieważ w takich warunkach kolejne rzędy drzew są coraz mniej i mniej wyraźne, aż zupełnie giną we mgle. Drzewa sprawiają też, że w pochmurny i mglisty dzień scena jest ciemniejsza, co podkreśla nastrój i stwarza dobre warunki do wykorzystania takich rekwizytów, jak świece i inne źródła światła.
Staram się znaleźć las ze starymi drzewami, ponieważ między nimi zwykle jest więcej wolnej przestrzeni, co ułatwia mi komponowanie kadrów i poruszanie się w poszukiwaniu idealnego kąta.
Ładna polana. Tutaj fotografowana osoba jest wyraźnie widoczna na tle lasu.
- Rekwizyty i kostiumy
Przed wyprawą do lasu trzeba zastanowić się, jakie rekwizyty i kostiumy wykorzystamy do uzyskania efektu niesamowitości. Łatwiej będzie zrobić udane zdjęcie, jeśli wcześniej zaplanujemy, jakie wrażenie ma ono wywierać.
Te dwa zdjęcia zrobiłam w tym samym miejscu w odstępie kilku minut, ale poprzez wybór kostiumów i źródeł światła starałam się uzyskać dwa różne efekty. Na zdjęciu po lewej stronie chciałam zasugerować, że moja XIX-wieczna bohaterka szuka bezpiecznego schronienia w ciemnym lesie. Na zdjęciu po prawej stronie poszukiwałam efektu „Stranger Things” – ktoś próbuje zorientować się, co wywołało tajemniczy dźwięk.
- Kompozycja i ustawienia
Fotografując w lesie, łatwo stracić orientację – wszędzie są drzewa! Zawsze staram się znaleźć małą polanę, na której mój model będzie znajdował się w odległości co najmniej kilku metrów od drzew stanowiących tło. Niekiedy winietuję zdjęcie oprawą z drzew.
Zawsze fotografuję z szeroko otwartą przysłoną, aby fotografowana osoba była wyraźnie widoczna na nieco rozmytym, „tajemniczym” tle. Moje zdjęcia w tej konwencji są często celowo niedoświetlone, a zatem ciemniejsze, co wzmacnia wrażenie niesamowitości.
Tworząc autoportret, zaczynam od kilku zdjęć próbnych, aby upewnić się co do poprawności kompozycji i ustawień. Podczas tej sesji podeszłam bliżej do drzewa, z którym chciałam się sfotografować. Włożyłam latarkę między korzenie, aby wydawało się, że światło wydobywa się z wnętrza drzewa, i odpowiednio się przebrałam.
Halloween za pasem! To świetna okazja, by naładować aparat, wymyślić motyw sesji zdjęciowej, zebrać rekwizyty, poczekać na pochmurny lub mglisty dzień i stworzyć niesamowitą fotograficzną opowieść.
Comments