Complete the form below to create your account

This will be your public name in the community
We need this to keep you informed about your account

Mandatory data.

Why you'll love MyOMSYSTEM

All members get access to exclusive benefits:

  • Member community
  • Register products
  • Extended warranty
  • Monthly newsletter

Zwycięzcy konkursu na zdjęcie miesiąca 2021

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych zeszłorocznych konkursów – dla uczczenia zwycięzców stworzyliśmy galerię najlepszych zdjęć. Zapraszamy do oglądania i pamiętaj: aby wygrać, trzeba się zgłosić.

Daj nam znać w komentarzach, która fotografia podoba Ci się najbardziej i dlaczego. Z niecierpliwością czekamy na Twoje opinie.

Styczeń 2021 – Naprzód

Zwycięzca edycji styczniowej 2021 @agusfer

Juror Geraint Radford powiedział...

„Uwielbiam to zdjęcie! Agusfer uchwycił moment, który naprawdę wywołuje uśmiech na twarzy. W tym zdjęciu jest poczucie humoru i właśnie dlatego uznałem je za najlepsze.

Życie bywa trudne i, mimo że bardzo staramy się iść do przodu, czasami gubimy drogę tak jak ten gołąb!

Gołębie są wspaniałymi ptakami z charakterem i osobowością, ale często bywają niedoceniane jako obiekty fotograficzne. Naprawdę podoba mi się, że Agusfer przekształcił pospolite stworzenie i codzienną scenę w epickie dzieło sztuki. Wykazał się talentem do opowiadania historii i wyczuciem czasu oraz dużą kreatywnością.

Wszystko jest na swoim miejscu! Mamy tu perspektywę i kompozycję, wspaniałe kształty i linie oraz przemyślaną czarno-białą tonację, która ożywia to zdjęcie.

Najbardziej podoba mi się to, że gołąb stał się bohaterem historii, z którą wielu z nas może się utożsamić!”


Luty 2021 – Razem

Zwycięzca edycji lutowej 2021 @mikaelsvensson

Juror Tesni Ward powiedziała...

„Temat lutowego konkursu »Razem« można interpretować na wiele sposobów, a Mikael w piękny, artystyczny i abstrakcyjny sposób wykorzystał ten motyw w swojej zwycięskiej fotografii. Zdjęcie przywodzi na myśl zimny, rześki lutowy poranek, co dobrze pasuje do miesiąca tej edycji, a ponadto zachwyca wspaniałą paletą kolorów. Wyróżnia się również doskonałą, w której ruch wody odgrywa rolę linii prowadzących, przyciągających wzrok widza. Wspaniałe, zwycięskie zdjęcie!”


Marzec 2021 – Zbliż się

Zwycięzca edycji marcowej 2021 @chevita

Juror Ireneusz Walędzik powiedział...

„W tym zdjęciu urzekło mnie wspaniałe światło, kolory, detale i kompozycja.

Kwiaty są wśród nas, otaczają nas, są piękne i wnoszą do naszego życia radość i zapachy.

Kiedy podarujemy je komuś, na kim nam zależy... zbliżają nas do siebie.”


Kwiecień 2021 – Krajobraz

Zwycięzca edycji kwietniowej 2021 @antonio01

Juror powiedział...

„Dobrze znam to miejsce i wiem, że krajobraz jest tam bardzo atrakcyjny i sam w sobie robi wrażenie. Doceniam prostotę kompozycji z silnym wykorzystaniem zasady złotego podziału, która utrzymuje wszystko w równowadze w miękkiej harmonii. Kolory na niebie mogłyby być nieco mniej nasycone, ale tonacja barwna z kombinacją ciepłego pomarańczu/żółci i zimnego fioletu/różu wzmacnia ogólną harmonię. Istnieje również wspaniała »komunikacja« między dwoma drzewami na szczytach wzgórz, dodatkowo wzmocniona przez ukośną linię dalszego wzgórza i uzupełniona przez inne przekątne, które są świetnymi i ważnymi elementami kompozycyjnymi w tym zdjęciu.”


Maj 2021 – Efekt Bokeh

Zwycięzca edycji majowej 2021 @GeorgSchuh

Juror Jari Peltomäki powiedział...

„Światło jest w fotografii niezwykle ważne, a to zdjęcie od razu zwróciło moją uwagę podczas przeglądania zgłoszeń. Gdy obejrzałem je po raz drugi, poświęcając mu więcej czasu, spodobało mi się jeszcze bardziej! Fotograf znalazł się we właściwym miejscu o właściwym czasie i najwyraźniej starannie wszystko zaplanował. To pięknie skomponowane i naświetlone zdjęcie grzyba zasłużyło moim zdaniem na wygraną. Widać na nim również piękny bokeh, który był motywem przewodnim konkursu w tym miesiącu.”


Czerwiec 2021 – Natura

Zwycięzca edycji czerwcowej 2021 @Juanangelr

Juror Javier Camacho powiedział...

„Fotograf uchwycił wspaniałą atmosferę, z mgłą i magicznym podświetleniem między gałęziami drzew, tworząc doskonały naturalny krajobraz. Element ludzki nadaje temu pięknemu zdjęciu poczucie skali.”


Lipiec 2021 – Upał

Zwycięzca edycji lipcowej 2021 @JanetMiles

Juror Louise Nordström Pettersson powiedziała...

„Podoba mi się, że fotograf zinterpretował temat tego miesiąca na dwa różne sposoby. Na jednym zdjęciu mamy pikantne chili otoczone płomieniami. Super, że autor ustawił to wszystko na lustrze, uzyskując piękne odbicie w dolnej części zdjęcia. Ciemne tło sprawia, że fotografia jest bardziej wyrazista, a ruch płomieni ożywia całość.”


Sierpień 2021 – Przygoda

Zwycięzca edycji sierpniowej 2021 @GillesHRD

Juror Adrian Rohnfelder powiedział...

„»Przygody zaczynają się tam, gdzie kończą się plany«.

Dla mnie to zdjęcie doskonale wizualizuje pojęcie przygody: wolność, podejmowanie ryzyka czegoś nowego, zejście z utartych szlaków i zdobywanie nowych doświadczeń. Podoba mi się też prosta, wyśrodkowana (wbrew utartym regułom) kompozycja i zestawienie kolorów. Jest to zdjęcie, które budzi emocje i zapada w pamięć.”


Wrzesień 2021 – Wycieczka w las

Zwycięzca edycji wrześniowej 2021 @SzyFry

Juror Geraint Radford powiedział...

What an adorable little creature! The autumnal tones are beautiful! Your central composition works really well and we are drawn to the eyes of this delightful mouse. You must have been so excited to have seen this!”


Październik 2021 – Małe obiekty, wielkie przygody

Zwycięzca edycji październikowej 2021 @JmVegter

Juror Arend Spaans powiedział...

„Zrobienie takiego zdjęcia jak to, gdy przyroda jeszcze śpi, musi być wielką radością. Jest to przykład doskonałego opanowania techniki focus stacking, a uzupełniające się kolory nadają całości wyjątkowego charakteru. Gratuluję wygranej!”


Listopad 2021 – W ciemną noc

Zwycięzca edycji listopadowej 2021 @Ajophotog

Juror Hannu Huhtamo powiedział...

„Bardzo podoba mi się dramatyczna i senna atmosfera tego obrazu. Kamienie wyglądają jak droga lub ścieżka, która »wzywa« do wkroczenia w noc. Długie naświetlanie nadaje wodzie gładki i mleczny wygląd. Słupek pośrodku przypomina znak drogowy, co dodatkowo podkreśla wrażenie drogi.”


Grudzień 2021 – Zimowa kraina czarów

Zwycięzca edycji listopadowej 2021 @pidedahl

Juror Radim Hlaváč powiedział…

Wybrałem to zdjęcie ze względu na to, że niesie ciekawą historie. Jest piękna zimowa atmosfera z doskonałym światłem, a na zdjęciach wyróżnia się zastosowanie doskonałej technologii Olympusa.


About the author

Related Tags

Comments